Spoznajte živú koralovú, farbu roka 2019!

  Kategórie: Exkluzívne, Farby, Móda a trendy,
01. Jan'19

Tak ako každý rok, aj pre ten nadchádzajúci firma Pantone určila farbu roka. V roku 2019 ňou bude nádherná farba živého koralu, ktorá bude nasledujúcich 365 dní ovplyvňovať nielen módu, ale aj interiérový, grafický či obalový dizajn. V umeleckej sfére jej prítomnosť pocítite na každom kroku a my už teraz vieme, že aspoň jeden koralový kúsok musí byť v roku 2019 súčasťou šatníka každej ženy.

Voľbou farby živého koralu nám chce Pantone pripomenúť, že sú aj dôležitejšie veci ako uponáhľaný svet sociálnych sietí a rozvíjajúce sa digitálne technológie. Farba roka 2019, ktorú vo vzorkovníku nájdete pod číslom 16-1546, nám má v neustále sa meniacom prostredí poskytnúť komfort, teplo a do našich životov má vniesť jemnosť a pocit útulnosti. My s Pantone úplne súhlasíme, pretože už len pri pohľade na malý kúsok koralovej farby sa v nás rozlieva teplo ako pri mori.

Farba roka living koral

Farba intimity a oslavy života

Farba živého koralu je farba intimity a optimizmu, čím sa stavia do protikladu s farbou roka 2018, ktorou bola výrazná farba ultra violet. Živý koral podľa slov Pantone stelesňuje túžbu človeka po bezstarostnosti a prebúdza v nás hravosť. Okrem toho reprezentuje moderný život a jeho pestrosť, no vďaka tomu, že je to farba pochádzajúca z prírody, nám pripomína dôležitosť prítomného okamihu.

Farba živého koralu by nám však okrem príjemného pocitu mala pripomenúť aj iný dôležitý fakt, ktorým je úbytok života na našej planéte. V posledných rokoch nám vedci často pripomínali nevyvrátiteľný úhyn koralov spojený s globálnym otepľovaním, a tak môžeme farbu roka 2019 brať ako akúsi poctu prírode. Spomeňte si vždy pri pohľade na láskavú koralovú farbu na to, že svet tam vonku vyžaduje oveľa viac pozornosti ako svet odohrávajúci sa na sociálnych sieťach.

Živý koral v móde

Mnohí módni návrhári už Pantone predbehli a koralovú farbu zaradili do svojich najnovších kolekcií predstavených v roku 2018. Koralová je farba, ktorá dokonale vynikne na tmavšej, opálenej pokožke, ale perfektne si rozumie aj so Snehulienkami. Už uplynulé módne prehliadky a týždne módy boli dôkazom toho, že farba živého koralu môže byť nádherným dominantným prvkom outfitu. Úžasne vynikne na šatách, sukniach rôznych strihov, kabátoch, plášťoch, ale aj doplnkoch či dokonca laku na nechty. No a ak chcete v roku 2019 naozaj zažiariť, skombinujte koralovú farbu v monochromatickom outfite.

Farba roka outfity

Útulný interiér plný svetla

Na svoje si v roku 2019 prídu aj interiéroví dizajnéri a všetci tí, ktorí túžia vo svojom domove po zmene. Len ťažko by ste hľadali vhodnejšiu farbu do interiéru, v ktorom chcete vykúzliť pocit pohodlia a útulnosti. Interiér zariadený vo farbe živého koralu vás celú objíme a zohreje už len pri pohľade na krásne koralové steny, nábytok či dekorácie a do domácnosti navyše vnesie trochu retro atmosféry. To však neznamená, že musíte okamžite premaľovať celú obývačku a vyhodiť starý gauč. V prípade živej koralovej úplne postačí malá zmena v podobe nového koberca pod konferenčný stolík, vázičky na kvety či nového obrazu na bielu stenu.

Farba roka interier

Túžite v roku 2019 kráčať životom pomalšie a vychutnávať si každú jeho chvíľu? Vneste do svojho domova a šatníka kúsok živej koralovej farby. Firma Pantone sľubuje, že farba živého koralu so zlatistým podtónom nám všetkým pomôže oslavovať život a vnesie doňho neopakovateľný svieži nádych.

Foto Pinterest