6 trendov, vďaka ktorým bude jar naozaj pestrá!

  Kategórie: Farby, Móda a trendy,
15. Mar'19

V jari sa všetko prebúdza k životu. Dôkazom toho nie sú iba kvitnúce kvety a stromy či rodiace sa mláďatká ohlasujúce Veľkú noc, ale aj naše šatníky. Kabáty už patria minulosti a znova ich vytiahneme až o pár mesiacov. Teraz konečne prichádza čas na farby, vzory, menej vrstiev a viac slnka. Prichádza jar!

Podobne ako zime, aj jari budú vládnuť farby, vzory a materiály. Zamilovali ste sa v chladnejšom počasí do monochromatických outfitov, oversized kabátov či usporiadaného chaosu vzorov? Pridajte k týmto zimným trendom nové módne vychytávky na jar 2019 a privítajte toto krásne obdobie tak, ako sa patrí - so štýlom!

Béžová

Béžovú farbu si svet módy obľúbil už pred nejakým časom a vyzerá to tak, že návrhári sa jej odmietajú vzdať. Niet sa čomu čudovať, veď béžová pristane naozaj každému, stačí iba nájsť ten správny odtieň, ktorý sa dokonale hodí k farbe vašej pokožky. Tak, ako aj počas predchádzajúcej sezóny jeseň/zima, aj v jari budú v kurze monochromatické outfity poskladané z odtieňov béžovej, no určite nič nepokazíte ani jedným kúskom v tejto farbe, ktorý bude hrať vo výslednom looku hlavnú úlohu.

Kbas trendy 1

Pastelová modrá

Ak je okrem ružovej a žltej farba, ktorá dokonale evokuje jar, je to pastelová modrá, ktorú mnohí z nás nazývajú tiež bábätkovskou modrou. Táto jemná farba si perfektne rozumie nielen s inými farbami, ale aj vzormi a úžasne vynikne na akomkoľvek materiáli a kúsku oblečenia. Dokáže zjemniť drsný look a aj do prísneho manažérskeho outfitu vnesie kúsok citu. Bledulinkou modrou v jari nič nepokazíte, práve naopak!

Kbas trendy 5

Neónová

Úplným protikladom jemnej modrej, ale aj béžovej, budú v jari žiarivé neónové outfity. Máte pocit, že návrhári a trendsetterky sa vrátili o niekoľko dekád v čase a vy sa opäť ocitnete v puberte? Všetko záleží od toho, ako sa rozhodnete neónovú farbu zakomponovať do outfitu vy. My odporúčame jeden výrazný kúsok, napríklad nohavice alebo sveter, doplniť nefarbou, teda bielou či čiernou. Ak rady experimentujete, určite vyskúšajte neónové odtiene skombinovať s výraznými vzormi a doplnkami.

Kbas trendy 2

Bodky sú všade

Bodky sú… trend, ktorý nájdete naozaj všade. Posiate nimi budú v jari sukne, nohavice, šaty, kabáty, blúzky, svetre, ale aj módne doplnky. Vyblázniť sa môžete nielen na veľkosti bodiek, ale aj na farbe. Síce platí, že základom sú čierne bodky na bielom pozadí a naopak, ale nebojte sa ísť aj do iných, výraznejších farieb. Povolené je tiež kombinovať v jednom outfite viacero bodkovaných kúskoch v rozdielnych farbách a bodky krásne vyniknú aj v spojení s iným vzorom - napríklad s kvetmi, ktoré v jari z outfitu netreba vynechávať.

Kbas trendy 4

Vzorované kostýmy

Jarné trendy prinášajú dobré správy aj pre tie z vás, ktoré si svoj šatník nevedia predstaviť bez kostýmov. Tento kedysi výrazne mužský element šatníka si získava čoraz viac popularity aj u nežného pohlavia a je viac než isté, že v jarnej sezóne jeho obľúbenosť ešte stúpne. Ak milujete vzory, v jari sa môžete doslova vyblázniť, pretože fantázii sa v prípade kostýmov medze nekladú. Na svoje si prídu milovníčky geometrických tvarov, klasického kára, zvieracích motívov, šatkových vzorov… Kostýmy jednoducho v jari nepoznajú hranice.

Kbas trendy 3

Čipka

Z iného súdka ako vzorované kostýmy je na prvý pohľad jemná čipka, ktorá je však v tomto prípade určená najmä kreatívnym dušiam. To však neznamená, že sa teraz okamžite musíte zapísať do umeleckého kurzu - úplne postačí sledovať módne trendy v magazínoch alebo sa inšpirovať napríklad na pintereste. Samozrejme, nič nepokazíte ani “prvoplánovou” čipkou, no oveľa viac zaujme tá, ktorá vykúka napríklad spod saka alebo zakrýva džínsy. Aj v tomto prípade platí, že fantázia nemá žiadne limity, preto sa bez obáv odviažte!

Kbas trendy 6

Záplava farieb, vzorov a materiálov svedčí o tom, že jar bude naozaj pestrá! Našli ste si v jarných trendoch svojho favorita, alebo ostávate verné tomu, čo už vo svojom šatníku máte?