Z červeného koberca na tanečný parket: plesové šaty inšpirované Zlatými glóbusmi

  Kategórie: Inšpirácia, Móda a trendy,
13. Jan'20

Prestížna udalosť roka, Ples v opere, už odštartoval tohtoročnú plesovú sezónu. Vy však nemusíte čakať na pozvánku na tento prominentný ples, aby ste takisto zažiarili v krásnej, dychvyrážajúcej večernej róbe. Prinášame vám inšpirácie z nedávneho udeľovania cien Zlatý glóbus, ktoré bolo už tradične bohaté na prekrásne modely všetkých farieb, strihov a materiálov.

Zahalená vo vášni

Plesova sezona cervene saty

Milujete červenú a túžite sa do nej zahaliť od hlavy po päty, no máte pred ňou rešpekt? Tohtoročné Zlaté glóbusy boli dôkazom toho, že túto vášnivú farbu si môže dovoliť naozaj každý. Nezáleží na tom, či ste biela ako Snehulienka alebo máte pleť tmavšiu ako Pocahontas. Je úplne jedno, či máte vlasy čierne ako eben alebo biele ako sneh a prekážkou už vôbec nie je vek. V odvážnych červených šatách vyzerali nádherne herečka a speváčka Kat Graham a herečka Scarlett Johansson.

Tanečné parkety však budú priať aj tým menej odvážnym. Inšpirujte sa vždy krásnou a elegantnou Helen Mirren alebo vtipnou a milovanou seriálovou Lorelai Gilmorovou. Za povšimnutie určite stojí fakt, že výrazné červené modely tieto dámy doplnili minimom šperkov, vďaka čomu dovolili naplno vyniknúť krásnym šatám.

Čiernočierna krása

Plesova sezona cierne saty

Podobne ako červená, aj čierna je na každom plese klasikou, ktorá nesmie chýbať. Opäť pre vás máme niekoľko dôkazov, že nádherne v nej môže vyzerať naozaj každý. V prípade udalosti, akou je ples, však dajte malé čierne bokom a siahnite po skutočnej plesovej róbe, v ktorej sa budete cítiť ako princezná. Nebojte sa zvoliť aj jemne trblietavú látku ako to urobila Naomi Watts, ktorá vás zahalí do nočnej oblohy. Na pamäti však majte toto - čím výraznejší je strih a materiál šiat, tým menej doplnkov budete potrebovať. Ak si ale váš outfit pýta šperky, zvoľte striebro, resp. biele zlato s kameňmi, vďaka čomu budete pôsobiť elegantne.

Farebná vlna

Plesova sezona farebne saty

Červená a čierna je rok čo rok stávkou na istotu. Ak ale patríte k ženám, ktoré na seba rady strhávajú pozornosť alebo jednoducho farby patria k vašej osobnosti, neobmedzujte sa ani v prípade výberu plesovej róby. Staviť môžete bez obáv na kanárikovožltú, cyklaménovú, olivovozelenú, kráľovskú modrú, oranžovú… Paleta farieb vám v tomto prípade jednoducho hrá do karát a pri výbere pestrofarebných šiat sa môžete spoľahnúť na to, že v záplave čiernej a červenej neuniknete ani jednému oku.

Výraznú farbu podľa vašej voľby dotiahne do dokonalosti netradičný strih a opäť minimum šperkov, ktoré na seba nebudú pútať zbytočnú pozornosť. Na udeľovaní cien sa o slovo prihlásili dlhé a nadýchané rukávy, za ktoré by sa nemusela hanbiť ani Anna zo Zeleného domu. Obľúbené boli tento rok aj odhalené dekolty a aj keď sme na červenom koberci mohli vidieť rôzne strihy, neprehliadnuteľný bol najmä strih s názvom morská panna.

Romantika od hlavy po päty

Plesova sezona volany pierka

Nie sú hladké materiály a klasické strihy šiat nič pre vás? Inšpirujte sa herečkami, ktoré tento rok stavili na presladenú romantiku. Čakajú vás volány, čipka, nazberkané rukávy, široké sukne či dekolt zahalený až ku krku. Šaty, v ktorých sa na Zlatých glóbusoch predviedla Gwyneth Paltrow, Dakota Fanning, Thomasin McKenzie, Kirsten Dunst a mnohé iné herečky, premenia na romantickú dušu aj tú najväčšiu rebelku. Takéto materiály a strihy si najlepšie rozumejú s pastelovými farbami a odtieňmi ružovej či fialovej, no nebojte sa ani tu vystúpiť z davu.

Inšpirujte sa netradičnými šatami herečky Gwyneth Paltrow, ktorá pri príležitosti udeľovania cien skombinovala nezvyčajnú hnedú farbu, volány a transparentnú látku. Pre niekoho by bola táto trojkombinácia zrejme priveľa, no Gwyneth sa týchto zaujímavých šiat zhostila naozaj so štýlom. Široké sukne a tradičnejšie strihy zvolila Dakota Fanning a Thomasin McKenzie, no a Kristen Dunst siahla tentoraz po už spomínanom strihu morskej panny.

Z každého rožka troška

Plesova sezona mix

Máte vo svojej hlave vysnívané šaty a nezapadajú ani do jednej z vyššie spomenutých kategórii? Nezúfajte, aj v iných modeloch budete na plese hviezdiť. Stačí sa iba pozrieť na tieto štyri herečky, ktoré trochu vybočili z davu a rozhodne urobili dobre. Na tanečný parket môžete pritancovať aj v dvojfarebných šatách, ako to urobila austrálčanka Margot Robbie. Herečka Shailene Woodley zase prekvapila výstrednejším trblietavým kúskom s poriadnym rázporkom a Lucy Boynton všetkých prítomných očarila metalickými šatami. Výnimkou čo sa odvahy týka nebola ani televízna osobnosť Jeannie Mai, ktorá namiesto šiat vytiahla zo skrine nohavicový overal. Krások, ktoré šaty vymenili za nohavice, bolo tento rok na Zlatých glóbusoch viac než dosť, tak prečo by ste nemohli nové trendy na plese predviesť aj vy?

Odvážne, šokujúce, ale aj tradičné, dokonca až princeznovské. Také boli tento rok dámy na červenom koberci pri príležitosti udeľovania Zlatých glóbusov a presne taký istý môže byť aj váš ples. Našli ste si medzi naším výberom svojho favorita?

foto Pinterest