Sezóna plesov prichádza: v čom zažiarite tento rok?

  Kategórie: Inšpirácia,
26. Dec'18

Blíži sa koniec roka, čo okrem skvelých silvestrovských párty znamená ešte niečo - pomaly, ale isto prichádza plesová sezóna! U nás ju tradične otvára Ples v opere, no už vopred je dobré vedieť, v čom na plese zažiarite vy. Inšpirujte sa tými najlepšími outfitmi z červeného koberca, ktoré sú na tanečný parket ako stvorené.

Čaká aj vás v nasledujúcich týždňoch ples a vy si už teraz lámete hlavu nad tým, v čom sa tento rok predvediete? Počas aktuálnej plesovej sezóny budú mať prednosť farby a materiály pred strihmi. To je dobrá správa pre tie z vás, ktoré majú už roky obľúbený strih a veľmi dobre vedia, či im pristane skôr princeznovský typ šiat, alebo napríklad populárna morská panna.

Sila ružovej

V časoch plných feministických rečí je pekné pripomenúť si, že ružová bola dlhé roky typickou farbou spájajúcou sa s dievčatami a ženami a inak to nebude ani počas nadchádzajúcej plesovej sezóny. Kým minulý rok bola na výslní výrazná červená, tentokrát bude mať prednosť ružová vo všetkých odtieňoch. Je teda len a len na vás, či bude vaša plesová róba cukríkovoružová, cyklaménová, staroružová alebo pastelová, hviezdou večera budete v akýchkoľvek ružových šatách.

Ples ruzova

Metalické odlesky

Úplným protikladom ženskej ružovej sú metalické odtiene, ktoré okamžite prezradia, že ich nositeľka je cieľavedomá a nebojácna žena, ktorej svetlá reflektorov vôbec neprekážajú. Pri výbere metalického odtieňa šiat však počítajte s tým, že natrafíte skôr na odhaľujúci strih šiat s výstrihom, rázporkom či iným provokujúcim detailom. Ak teda túžite po šatách v metalických odtieňoch, hľadajte také, v ktorých sa budete cítiť komfortne. Nechcete predsa celý večer sledovať, či je každý kúsok látky na svojom mieste.

Ples metalicke saty

Od bielej po pastelovú

Okrem ružovej vo všetkých jej podobách pri výbere plesových šiat zaostrite aj na bielu. Podobne ako iné farby, aj tá má mnoho odtieňov, preto neostávajte iba pri snehobielej, ale dajte priestor tiež slonovinovej, maslovej či bielej s nádychom béžovej. Ak sa chcete cítiť aspoň počas jedného večera ako skutočná princezná, inšpirujte sa svetlučkými béžovými róbami s trblietkami, ktoré na červenom koberci predviedli modelka Josephine Skriver a herečka Allison Williams.

Ples pastelove saty

Odvážny satén

Podobne ako metalické odtiene, aj satén buď milujete, alebo nenávidíte. Dokáže totiž odhaliť oveľa viac, ako by ste si želali. Satén alebo hodváb, ktorý s ním ide ruka v ruke, niekedy pôsobí nelichotivo aj na dokonalej postave, preto si pri výbere tohto materiálu treba dávať dobrý pozor na strih šiat. Rovné padavé šaty z hodvábu či saténu v mnohých prípadoch zvýraznia každú nedokonalosť, či už ide o väčšie bruško, alebo dokonca kosti na chudej postave. Ak ste aj napriek všetkému presvedčená, že vaša tohtoročná plesová róba bude práve z tohto materiálu, siahnite po zaujímavom strihu, ktorý odpúta pozornosť od nie vždy lichotivej látky.

Ples saten

Dotyk zamatu

Opakom saténu je zamat - mäkký a teplý materiál, v ktorom sa budete cítiť ako v bavlnke. Navyše pôsobí luxusne v akejkoľvek farbe a jeho veľkou výhodou je, že si rozumie s takmer všetkými doplnkami. K zamatovým šatám sa dokonale hodia výrazné šperky a kabelka, ale nič nepokazíte ani jednoduchými doplnkami. Ak chcete vedieť, s čím zamatová róba vynikne najlepšie, inšpirujte sa úspešnými ženami, ku ktorým bezpochyby patrí Amal Clooney, Irina Shayk, Sui He či Rosie Huntington-Whiteley, ktorá predviedla zamatové šaty v netradičnej svetlomodrej farbe.

Ples zamat

Ples síce trvá iba jeden večer, no spomienky ostanú navždy. Aj preto je pre každú ženu dôležité, aby si tento večer užila naplno, a to nepôjde bez dokonalej plesovej róby. Už ste si vybrali svojho favorita, s ktorým počas najbližšieho plesu zažiarite vy?

Foto Pinterest